Menü

Haber , Makale

Youtube ve Müzik

Yorum yapılmamış Genel

Amatör her sanatçının kullandığı profesyonel kitle iletişim organı Youtube . Youtube 2005 yılının ilk çeyreğinde kuruldu . Sonralarında el değiştirse de artık insanların profesyonel olarak video yükleyip sorunsuz şekilde tüm dünyaya dağıttıkları bir görsel iletişim organı oldu . Popüler olarak dünyaya yayılmasındaki en büyük neden bol seçenek olmasıydı . Youtube artık bir tv,radyo,gazete ve web sitesi kadar önemli bir ortam haline geldi . Youtube aynı zamanda google adsense ile video yükleyenlere herhangi bir telif söz konusu değilse para da kazandırıyor belki de en iyi yönü buydu şimdiye kadar .

 

Peki Youtube’ da nasıl popüler olunur ?

Herkes bu sorunun cevabını arıyor . Kimileri doğuştan şanslı insanlar bana göre bir şekilde fiziksel özellikleriyle , sohbetiyle, yaptığı performansla ve daha bir çok ilgi çekici yönleriyle insanların ilgisini çekmeyi başarıyor . En acı yönü ise günde milyonlarca kanal açılıp kapatılıyor . İnsanlar çektikleri videoların izlenmesini istiyor bunun en büyük nedenlerii popüler olma ,tanınma yada para kazanmayı amaçlama . Hayal kırıklığına uğrayanlarda var başarılı olanlarda .

 

Youtube’ da müzik ile popüler olma yöntemleri
Youtube ‘da popüler olmak için önce iyi bir ses kalitesi , görüntü kalitesi ve başarılı bir reklam en önemli unsurlardır . Youtube ekipmanlarınız çok düşük düzeyde olmamalı en azından bir telefon kalitesinde kayıt yapmalısınız . Kayıt altına alacağınız eser bir başkasının benzeri olmamalı aksine telif yersiniz . Kendinize has bir tarzınız olmalı.

 

Youtube’ da reklam yapmak
Kanalıma abone olun ,videoyu beğenin, bildirimleri açın ve paylaşın gibi klişe kelimeleri boş verin . Sosyal medyada reklam yapın. İnstagram , Twitter , Facebook büyük bir kitle iletişim ağıdır. Size Youtube ile ulaşamayanlara sosyal medyadan ulaşın. Bu tabi biraz bütçe demek.

 

Youtube’ da Tanınma
Youtube’ da videoyu yükleyeyim hemen tanınayım diyorsanız büyük bir şansa ihtiyacınız var . Emek harcayın en az haftada bir video yükleyin . Tarzınıza uygun sosyal ağlarda bulunun , dijital radyolarla anlaşın yayınlar yapın . Sosyalleşmekten kaçmayın .

 

Youtube Hevesi
Youtube bir çok popüler olmak isteyen hevesli insanların ilgi odağı haline geldi . Geçici hevesiniz size bir şey kazandırmaz . Belki size maddi getiri sağlayan bir iş olacak olan bu sektör emek harcayanları her zaman sever .

Etiketler:, , ,

İlginizi Çekebilir ;


Lütfen AdBlock eklentisini devredışı bırakın.


Sayfa içeriğini görebilmeniz için tarayıcınızda aktif halde olan AdBlock eklentisini pasif hale getirmeniz gerekiyor.
AdBlock eklentisini devredışı bıraktıktan sonra sayfayı yenilerseniz içerikleri görebilirsiniz.
Merak etmeyin sitemizde rahatsız edici reklamlar bulunmamaktadır.