Menü

Sanatçılar

burçe bozkurt Kimdir

Burçe Bozkurt Ropörtaj

Burçe BOZKURT, kendisine bir çok kişinin heveslendiği ama çoğunluğun hayal kırıklığına uğradığı artık meslek haline gelen bir youtuber diyebiliriz. Diğer youtuber arkadaşlardan kendisini ayıran özellik ise gerçekten yetenek,bilgi ve sabır isteyen bir kulvarda koşuyor olması. Stüdyoda değil aksine kendi uygun gördüğü mekanlarda gitarını eline alıp akustik müziğini video klip olarak kayıt edip paylaşan genç yetenek internet dünyasında reklamsız şekilde bir çok kişinin ilgisini çekti. İnternet dünyasının hızına yetişilmediği gibi artık bir çok chat ve sosyal medya uygulaması eskisi gibi kaset çıkartmaya gerek duymadan yetenekleri gün yüzüne çıkarıyor. Burçe hanımda bu akımın içinde yol alan genç , başarılı ve alçak gönüllü bir youtuber diyebiliriz. Kendisini ilk olarak şair,yazar ve Türkçü Hüseyin Nihal Atsız beye ait olan O Gece bestesiyle bir çok kişi tanıdı. Aslında profesyonel olarak da seslendirdiği ilk parçada diyebiliriz. O Gece parçasından önce de paylaştığı bir çok cover ve besteleri Burçe hanımın kendine dikkat toplamasına neden oldu.

Kendine ait gösterişten uzak bir youtube kanalında yayınladığı videolar dinleyenleri uzaklara sürüklüyor , Burçe hanım ve gitarının yola çıktığı bu serüvende kendisiyle ilgili merak edilenleri biz sorduk Burçe hanım cevapladı işte röportaj ;

Nerelisiniz , Kardeşiniz var mı ?

–Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdum fakat Kahramanmaraş ‘lıyım .Bir tane kız kardeşim var.

Müzik ile uğraşmaya ne zaman başladınız varsa sizi yönlendiren oldu mu ?

–Müzik ile uğraşmaya ilkokul 1.sınıfta ilçemize açılmış olan müzik kursu ile başladım.

Youtube ile popüler olma yolunda ilerleyen sıfırdan var olan bir sanatçı olarak insanların size yaklaşımını nasıl değerlendiriyorsunuz ?

–Bu ana kadar pek olumsuz yorum almadım . İnsanlar ne tarz söylediğimi az çok biliyorlar artık. kendilerinin istekleri de bu şekilde oluyor. Benim de amacım kendi düşüncelerim ve karşı tarafın istekleri doğrultusunda bu yolda ilerleyebilmek.

Bir çok şiiri besteleyen ses olarak bestelediğiniz şiirleri seçerken dikkat ettiğiniz husus var mı ?

–Bu zamana kadar elime birçok şiir geçti. İnsanlar şiirlerini bestelemem için bana sosyal medya hesaplarımdan ulaştı. Fakat benim bir şiiri besteleyebilmem için şiirden fazlasıyla etkilenmem gerek yani o şiiri okuduğum an birbirimize gülümseyebilmemiz önemli olan, her şiir insana iyi gelmiyor.

En önemlisi ailenizin youtube aracılığıyla binlerce kişiye ulaşmanız hakkında tepkisi neydi . Sizin gibi başlayıp ailesinden korkan bir çok genç yeteneği cesaretlendirecek olsanız onlara nasıl bir öğüt verirdiniz ?

–İnsanların elinde yetenekleri var ise bunu köreltmeyip sonuna kadar kullanmaları taraftarıyım. Benim bu yola başlarken en büyük destekçilerim ailem oldu, her şey de arkamda durup destek oldular bana.

Akustik müziği samimi buluyor musunuz . Sizin gibi bir çok sanatçı evinin odasında , balkonunda bir kaç telli ve vurgulu saz ile bir çok dinleyenine hitap ediyor bu konuda fikriniz nedir ?

–Elbette samimi buluyorum. Hatta parçaların orijinallerinden çok diğer cover yapan arkadaşların seslendirmesi daha çok ilgimi çekiyor. Bu şekilde severek takip ettiğim çok insan var . Ayrıca evin bir köşesinde insanın kendi çabalarıyla çekilmiş bir kayıt alması kadar hoşnut eden durum olamaz beni . Fazlasıyla samimi buluyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biz AkusTürk yayın ekibi olarak Burçe BOZKURT hanımefendinin verdiği röportaj için kendisine Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Youtube kanalında kendi
kitlesini edinen, başarılı bestelere sahip hanımefendiyi takip etmek isteyenler için ;
Youtube : Burçe Bozkurt
İnstagram : Burçe Bozkurt
Twitter : Burçe Bozkurt

İlginizi Çekebilir ;


Lütfen AdBlock eklentisini devredışı bırakın.


Sayfa içeriğini görebilmeniz için tarayıcınızda aktif halde olan AdBlock eklentisini pasif hale getirmeniz gerekiyor.
AdBlock eklentisini devredışı bıraktıktan sonra sayfayı yenilerseniz içerikleri görebilirsiniz.
Merak etmeyin sitemizde rahatsız edici reklamlar bulunmamaktadır.